Pazartesi, Ekim 08, 2007

seminer vaaar, seminer var!

bu hafta içinde güvenlikle ilgili bir seminere katıldık parkyeri insanları olarak, açıkçası şu tadta birşeylerin arayışındaydık:


malasef aradığımızı bulamadık, daha çok tbd etkinlikleri tadında geçen, firmaların gövde gösterisini büyük bir sabırla izlemek durumunda kaldığımız bir etkinlik oldu. günün sonunda hiçbir kazanımım olmadı, yeni bir anahtar kelime bile çıkmadı özetle.

bu haftasonu da genç girişimciler kulubünün düzenlediği emre sokullu'nun konuşmacı olarak katıldığı bir söyleşi vardı, bu sefer keyif alabildiğimiz. benim gördüğüm ve bekir'in geçmiş tecrübelerinden anladığım genç girişimciler kulubü güzel bir ortam kurmuş ve faydalı etkinlikler düzenliyor, bilişim ile ilgili olan etkinliklerini takip etmek gerek.

söyleşi sırasında türkiye'de bir barcamp düzenleyelim heyecanı doğdu, umarım devamı gelir, bu arada youtube'de barcamp videolarını dolaşırken "tantek çelik"'e denk geldim:


ve kendisini daha önce duymamış olduğuma inanamadım, kendisi sun, oracle, apple ve microsoft'ta çalışmış, internet explorer'i mac'e port eden insanlardan, w3c'de soz sahibi, technocrati'yi kurmuş bir idol imiş.

emre sokullu'nun söyleşi sırasında dile getirdiği önemli bir gerçek var, o da ülkemizde basının bu tip insanlara sahip çıkmaması, idol haline getirmemesi.

yine söyleşi sayesinde "kenan technologies"'in varlığından haberim olmuş oldu. şirketini 1 milyar dolara satan, MIT'e 100 milyon dolar bahış yapan bir türk varmış, öğrenmiş olduk.

google'da, sun'da, apple'da çalışan o kadar türk olduğu söyleniyor, bir tanesini tanımamak üzücü gerçekten.

umarim barcamp gibi etkinlikler bizim memleketimizde de olur birgün, belki bu vesileyle bu insanları tanıma, dünyada neler oluyor bitiyor birinci ağızdan öğrenme fırsatımız olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder