Cumartesi, Ekim 24, 2009

evlendim ve işimi değiştirdim

son girdimden bu yana hayatımda bir takım önemli değişiklikler oldu, sonunda esra ile evlenmeyi başarabildik (borçlarını ödemeye devam ediyoruz gerçi) ve mynet'te işe başladım.

mynet'te 3. ayımı doldurdum, deneme süresi 2 ay olduğuna göre ya kovmayı unuttular ya da artık resmi olarak mynet çalışanıyım.

mynet'e geçiş hikayemi özetlemek gerekirse;

zeitin, çalışanların özveride bulunması gerektiği bir modele geçmek zorunda kaldı, evliliğim nedeniyle özveride bulunamayacak durumda olduğumdan, pek istemediğim bir zamanda gemiyi terketmek zorunda kaldım.

parkyeri'ne geri dönemedim, zeitin'deki insanların psikolojisini bozmak istemedim. bir de farklı dünyaları tanıma isteğim vardı, gözünü parkyeri'nde açmış ve parkyeri çatısı altında büyümüş bir insan olarak. intimatek'e de geçemedim, o zaman da mavcı'ya ayıp olacaktı.

iş ararken ya ağ mühendisliği ya da test mühendisliği diye yola çıktım, ancak benim istediğim maaş seviyesi icin tecrübeye bakıyordu insanlar haklı olarak, yine biraz evliliğimin zorlaması ile tecrübem dahilindeki işlere de başvurmaya başladım, ve kendimi mynet'te buldum. yaklaşık bir 4 aydır mynet çatısı altında adklik projesinde yazılım geliştirici olarak çalışıyorum.

mynet'in yanı sıra siberfiber projesine de devam etmeye çalışıyorum boş zamanlarımda, hobi olarak. siberfiber, parkyeri ortaklarından giray abi'nin kardeşleriyle birlikte kurduğu, başında selçuk abi'nin olduğu 'intimatek' şirketi bünyesinde başlatılmış ve tübitak desteği almış güzel bir proje, siberfiber'i 3 kelimeyle anlatabilmem mümkün değil, bu yüzden onun için ayrı bir girdi yapmayı düşünüyorum.

özetle zeitin altında yürüttüğümüz gökada ve vidi projelerinden koptum, hayata adklik ve siberfiber projeleriyle devam etmekteyim.

işte öyle.

1 yorum: